W szkole

Organizacje

W szkole uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje, uczestnicząc w różnych zajęciach. Twórczość artystyczną gimnazjaliści realizują biorąc udział w kółku filmowym; ludzie lekkiego pióra sprawdzają się w pracach Gazetki Szkolnej; uczniowie uzdolnieni muzycznie i plastycznie mają szanse również rozwijać swoje talenty, a ich dokonania w formie wystaw oraz koncertów można podziwiać podczas uroczystości szkolnych. Poza tym uczniowie mogą korzystać z pracowni komputerowej, świetlicy oraz siłowni.

W naszym gimnazjum funkcjonuje Szkolne Koło PCK, a jego opiekunem jest p. Paweł Pieniak. Należy do niego ponad trzydzieści osób. Nasze koło jest m.in. po to, aby pożytecznie spędzać wolny czas, niosąc pomoc drugiemu człowiekowi. Będziemy zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne w razie zagrożenia zdrowia lub życia, kształcić w sobie wrażliwość na potrzeby innych. Wspólnie wybraliśmy przewodniczącego - Bartosza Pacewicza, zastępcę Magdalenę Krawczak oraz sekretarza Julię Sposób.

Już drugi rok funkcjonuje w naszym gimnazjum Koło Szachowe. Wszyscy chętni uczniowie mogą rozwijać  swoje umiejętności  gry w szachy w każdy piątek. Opiekunem  koła jest p. Roman Petrecki, który był jednocześnie jest organizatorem Szkolnego Turnieju Szachowego.

W szkole organizowane są zajęcia z tenisa stołowego prowadzone przez p. Markowskiego. Odbywają się one w każdą środę. Na zajęciach ćwiczymy techniki gry w tenisa stołowego. Na treningi uczęszcza 10 osób.

W tym roku szkolnym w naszym gimnazjum zostało utworzone Szkolne Koło LOP, którego głównym celem jest kształtowanie postawy szacunku wobec przyrody, wrażliwości na jej problemy oraz odpowiedzialności za jej stan, ze szczególnym uwzględnieniem najbliższej okolicy. Koło liczy 20 członków, a opiekunem jest pani Wioletta Lugowska-Rohun. Członkiem szkolnego koła LOP może zostać każdy uczeń gimnazjum, który nie pozostaje obojętny na sprawy ochrony środowiska.