Egzaminy

Wytyczne podczas testów sprawdzających

PODSTAWOWE WYTYCZNE PODCZAS  TESTÓW SPRAWDZAJĄCYCH

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W  GÓROWOIE IŁAWECKIM.

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa (uczeń, nauczyciel, inny pracownik szkoły), bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych lub inną chorobę.
  2. Uczeń, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na test, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z uczniem na teren szkoły.
  4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
  5. Na teście każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych (czarny długopis i linijka podczas pisania testu z matematyki).
  6. Uczniowie nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
  7. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
  8. Szkoła nie zapewnia uczniom dowozów i odwozów  oraz posiłków.
  9. Uczniowie pojedynczo wchodzą do szkoły głównym wejściem, zachowując odpowiedni odstęp (co najmniej 2 m).
  10. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, przyłbicą).
  11. Po wejściu do szkoły uczniowie obowiązkowo dezynfekują ręce płynem do dezynfekcji znajdującym się przy drzwiach.
  12. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
  • podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie.
  • wychodzi do toalety
  • kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
  1. Przed egzaminem i po jego zakończeniu uczniowie unikają tworzenia zgromadzeń i niezwłocznie udają się do domów.